O zavodu
Turistično informacijski center Ilirska Bistrica
Javni zavod »Turistično informacijski center Ilirska Bistrica« je bil usta... → več
Turistično informacijski center Ilirska Bistrica
Javni zavod »Turistično informacijski center Ilirska Bistrica« je bil ustanovljen z Odlokom o ustanovitvi javnega zavoda Turistično informacijskega centra Ilirska Bistrica, ki je bil sprejet 24. 5. 2012 kot pravni naslednik javnega zavoda Razvojni center Ilirska Bistrica.
Osnovni podatki
Turistično informacijski center Ilirska Bistrica (TIC Ilirska Bistrica)
Gregorčičeva cesta 2, 6250 Ilirska Bistrica
https://www.visitilirskabistrica.si/sl
e-pošta: info@tic-ilbistrica.si
Glavna pisarna: T: +386 (0)5 99 66 278
Turistične informacije (TIC Ilirska Bistrica): +386 (0)40 78 71 78
Turistične informacije (TIC grad Prem): +386 (0)40 31 37 37
Vizija
Turistično informacijski center (TIC) Ilirska Bistrica si prizadeva postati osrednji nosilec trajnostnega razvoja turizma na območju občine Ilirska Bistrica. Zavod želi oblikovati destinacijo, ki združuje bogato kulturno in naravno dediščino ter ponuja vrhunske outdoor produkte, povezane s kolesarjenjem, pohodništvom in drugimi oblikami aktivnega oddiha. Naš cilj je ustvariti prepoznavno in privlačno destinacijo, ki bo zadovoljila potrebe zahtevnih, aktivnih ter okoljsko ozaveščenih obiskovalcev in s tem prispevala k dolgoročni ohranitvi naravne in kulturne dediščine ter blagostanju lokalne skupnosti.
V skladu z našim poslanstvom in zavezami si prizadevamo za vzpostavitev uravnotežene in kakovostne turistične ponudbe, ki bo delovala trajnostno in odgovorno ter omogočala dolgoročno uspešno poslovanje. Zavod bo s svojimi dejavnostmi skrbel za ohranjanje ekosistemov, naravnih vrednot, pestrost habitatov ter kulturno krajino, ki je rezultat dolgoletnega sožitja domačinov in narave.
Ključne Dejavnosti Zavoda
1. Promocija in trženje destinacije: Oblikovanje privlačnih promocijskih materialov, sodelovanje z novinarji in vplivneži ter aktivna prisotnost na digitalnih platformah.
2. Razvoj trajnostnih turističnih produktov: Razvoj produktov, kot so pohodništvo, kolesarjenje in kulinarična doživetja, ki poudarjajo lokalne posebnosti in trajnostni pristop.
3. Povezovanje lokalnih akterjev: Koordinacija in mreženje turističnih ponudnikov, društev in javnih ustanov za dosego skupnih ciljev.
4. Informacijske storitve: Pomoč obiskovalcem in domačinom z zagotavljanjem informacij o turistični ponudbi, dogodkih in storitvah.
5. Organizacija dogodkov: Priprava in izvedba dogodkov, kot so prireditve, vodeni ogledi in poroke, z namenom povečanja atraktivnosti destinacije.
6. E-kolesa: Izposoja električnih koles za obiskovalce in domačine ter skrb za njihovo vzdrževanje.
7. Ohranjanje dediščine: Vodenje ogledov na ključnih turističnih točkah, kot so Grad Prem, Kettejeva spominska soba, partizanska bolnišnica Zalesje in zbirka brkinskih Škoromatov.
8. Spremljanje tržnih trendov: Prilagajanje strategij in ponudbe na podlagi analize podatkov o obiskovalcih in povratnih informacij.
Z vzpostavitvijo trajnostne in prepoznavne turistične destinacije želimo, da Ilirska Bistrica postane sinonim za kakovostna outdoor doživetja in avtentično kulturno dediščino, ki obiskovalcem ponuja nepozabne trenutke, lokalni skupnosti pa dolgoročno blaginjo in razvoj.
Ilirska Bistrica kot del destinacije Zeleni kras
Občina Ilirska Bistrica je sestavni del destinacije Zeleni kras, ki sovpada z območjem Primorsko-notranjske statistične regije. To območje vključuje šest občin: Bloke, Cerknica, Loška Dolina, Ilirska Bistrica, Pivka in Postojna.
Destinacija Zeleni kras se je v letu 2019 vključila v Zelene sheme slovenskega turizma, nacionalni program in certifikacijsko shemo, ki pod krovno znamko Slovenia Green združuje prizadevanja za trajnostni razvoj turizma v Sloveniji.
Od leta 2020 je destinacija Zeleni kras nosilka bronastega znaka Slovenia Green Destination, ki ga je leta 2023 uspešno ohranila. Ta znak potrjuje, da smo okolju in družbi prijazna destinacija. Zelena shema slovenskega turizma destinacijam in ponudnikom ponuja konkretna orodja za oceno in izboljšanje trajnostnega delovanja ter skozi znamko Slovenia Green to zeleno delovanje tudi promovira.
Ilirska Bistrica kot del destinacije Zeleni kras s svojim delovanjem in usmerjenostjo k trajnostnemu razvoju prispeva k uresničevanju teh ciljev ter ohranjanju naravne in kulturne dediščine.
Leta 2021 smo pričeli z implementacijo znamke Green&Safe, ki jo podeljuje Slovenska turistična organizacija. Znamka Green&Safe, nameščena v TIC-ih in poudarja, da je destinacija Ilirska Bistrica trajnostna in odgovorna. Na mednarodni turistični borzi ITB Berlin NOW je znak Green&Safe prejel srebrno priznanje The Golden City Gate za odličnost v promociji turizma. To priznanje utrjuje našo zavezanost kakovosti, trajnosti in odgovornemu turizmu.
Kontakti
Direktorica: Maja Uljan
e-pošta: maja@tic-ilbistrica.si
Marketing in trženje: Darja Šlenc
e-pošta: darja@tic-ilbistrica.si
TIC Ilirska Bistrica: Kristina Šlosar
e-pošta: kristina.slosar@tic-ilbistrica.si
TIC grad Prem: Elena Ujčič
e-pošta: elena.ujcic@tic-ilbistrica.si
→ manj